Skardiniai stogai

Vieni iš populiariausių ir lengviausiai montuojamų stogų yra skardiniai stogai. Jie ne tik lengvi, bet ir ilgaamžiai. Skardinę dangą lengva kloti, ji nekenkia žmonėms ir aplinkai. Be to, skardiniai lakštai gaminami kaip čerpių ar šiferio imitacija, todėl stogai gali atrodyti įdomiau.

 

Dar tarybiniais laikais daug pastatų buvo apkloti skarda, tačiau ji nebuvo tokia atspari atmosferos poveikiui (rūdijo), skleidė didelį garsą, lyjant ar pučiant stipriam vėjui, vasarą stipriai įkaitindavo stogą. Šiuolaikinė skarda stogui ne tik yra įvairiausių spalvų, bet ir atspari aplinkos poveikiui. Ji tvirtinama sraigtais, tad nebebanguoja, pučiant stipresniam vėjui. Paprastai daugelio namų stogai apšiltinami, tad skardos keliamas triukšmas, lyjant lietui, nebėra didelis, o ir pati skarda yra pagaminta taip, kad keltų kuo mažiau triukšmo. Apšiltinant stogą, taip pat pašalinamas ir „pirties efektas“ karštą vasaros dieną. Tiesa, skardiniai stogai yra gana slidūs, tad jais laipioti reikėtų atsargiai. Be to, skardos lakštai neturi horizontalių siūlių, todėl nesusidaro užtvara sniegui.

 

Šiuolaikiniai skardiniai stogai gaminami iš geležies ir cinkuoto plieno, taip pat iš spalvotųjų metalų tokių kaip cinkas, varis, aliuminis, žalvaris ar titanas. Apskritai, skardiniai stogai kaina gali labai skirtis. Pavyzdžiui, žalvario stogai brangoki. Jie dažniausiai naudojami ypatingiems statiniams: bažnyčioms, rūmams ar viloms. Prieinamiausi ir populiariausi pagal kainą – geležies ir cinkuoto plieno stogai. Paprastai skardinis stogas dengiamas dideliais, iki 7 metrų siekiančiais lakštais arba smulkesnėmis lakštinėmis medžiagomis. Tai priklauso nuo stogo konstrukcijos.

 

Skardinėms stogų dangoms pagaminti naudojami lygūs metaliniai lakštai (dažniausiai gaminami iš plieno, cinko ar vario), valcuotieji profiliuotieji lakštai ir štampuotieji lakštai, kurių paviršius atrodo kaip čerpių danga. Jie gaminami iš nerūdijančio plieno ar cinkuotos skardos. Metaliniai banguotieji lakštai labiausiai tinka nesudėtingų konstrukcijų namų stogams dengti. Jie gaminami iš 0,5 mm storio cinkuotos skardos, kurios abi pusės padengtos dažais. Tai yra viena iš dažniausiai naudojamų formų. Taigi skardiniai stogai – tai geras kainos ir kokybės santykis, jie patrauklūs savo forma, savybėmis bei praktiškumu.

Išsamesnė informacija telefonais 8 615 41061, 8 61415068  arba elekroniniu paštu:
Lina@alnida.lt

Stogai@alnida.lt

              

                                                              Ruukki skardiniai stogai