Lietaus nuvedimo sistemos

Kiekvienam namui labai svarbi lietaus nuvedimo sistema. Viena jos dalių yra lietvamzdžiai, kurie montuojami prie stogo, o kita dalis – vamzdžiai, išvedžioti po žeme ir nuvesti į lietaus surinkimo šulinį ar kanalizaciją. Plačiau...

Tinkamai įrengta ir eksploatuojama lietaus nuvedimo sistema tarnaus labai ilgai – jūsų namas bei jo pamatai bus apsaugoti nuo drėgmės ir lietaus.

 

Be to, lietaus vandeniu tinka laistyti daržus, gėles, tad lietaus nuvedimo sistema gali padėti sutaupyti išlaidas vandeniui. Paprastai lietaus nuvedimo sistemos elementai parenkami, įvertinus stogo plotą, jo sudėtingumą bei nuolydį. Taip nustatomas tinkamas lietvamzdžių diametras. Tik tinkamai įrengtos lietaus nuvedimo sistemos ilgai nereikalaus priežiūros.

 

Paprastai lietvamzdžiai būna plastikiniai arba metaliniai. Pagal formą jie dar skirstomi į apvalius ir stačiakampius. Metaliniai lietvamzdžiai dažniausiai gaminami iš cinkuotos 0,6 mm skardos. Spalvų gama nėra labai plati, tad priderinti prie konkretaus stogo nėra lengva. Populiariausios ruda, raudona, žalia, juoda, balta ar pilka spalvos. Pagrindiniai metalinės lietaus nuvedimo sistemos pranašumai yra tokie: platesnė spalvų gama, lyginant su PVC, formų įvairovė. Tačiau ji turi ir trūkumų – montavimui reikia specialių įrankių; dažų nukirptoms vietoms užpurkšti, kitaip pradės rūdyti;  metalinė lietaus nuvedimo sistema brangesnė negu PVC, gali kelti triukšmą. Taip pat galima įsigyti ir varinių, aliuminių lietvamzdžių, tačiau tokios lietaus nuvedimo sistemos masina vagis. Jas rinktis patariama tuomet, jei būstas saugomas vaizdo kameromis.

 

PVC lietaus nuvedimo sistemos gaminamos iš polichlorvinilo. Atsižvelgiant į stogo plotą,  lietvamzdžiai būna įvairių diametrų: 75, 100, 125, 150 mm. Pagrindiniai PVC lietaus nuvedimo sistemos pranašumai – lengvas ir nesudėtingas montavimas; atsparumas atmosferos poveikiui ir žemai temperatūrai, sniego-ledo apkrovai, nedidelė kaina. Trūkumai – nedidelė spalvų gama, yra pasirinkti tik vienintelė forma, šios sistemos netinka naudoti, jei fasado apdailai atlikti naudotos natūralios medžiagos.

 

Tai pat nereikėtų pamiršti, kad kartą per metus lietvamzdžiai turi būti išvalyti, patikrinti jų sujungimai. Jei lietaus nuvedimo sistema sumontuota neseniai, esant stipriam lietui reikėtų pažiūrėti, kaip ji veikia, ar vandens srautai nukreipiami gerai. Jei namas stovi netoli miško ar didelių medžių, norint apsaugoti lietaus nutekėjimo sistemą nuo lapų, patartina į lietvamzdžius įdėti plastikinį tinklelį. Tuomet lapai ir medžių šakos neužkimš lietvamzdžių. 

 

Išsamesnė informacija:
Vilniuje telefonu +370 680 557 34 arba el. paštu giedrius@alnida.lt
Šiauliuose telefonu +370 620 724 84 arba el. paštu stogai@alnida.lt 

 

Siųskite savo arba stogo brėžinius, arba pieštus ranka nurodytu el. paštu. Pagal juos sudarysime Jūsų stogo sąmatą.


Pakonsultuosime, patarsime koks sprendimas Jums būtų tinkamiausias. Papasakosime apie vienų gamintojų pranašumus kitų atžvilgiu.