Kaminų sistemos

Viena svarbiausių kiekvieno privataus namo sudedamųjų dalių yra kaminų sistema. Kaminų sistemos skirtos šildymo įrenginiuose naudojamo dujinio, skysto arba kietojo kuro produktams šalinti ir yra būtinos saugiam namo eksploatavimui. Plačiau...

Jei anksčiau statytuose namuose įmontuoti mūriniai kaminai, pastaruoju metu statomi nerūdijančio plieno, rūgštims atsparaus vidinio sluoksnio kaminai. Priešingai nei pirmieji, modernūs kaminai netrūkinėja dėl vidinių ir išorinių temperatūrų skirtumų.


Kaminas naudojamas kiekvieno namo šildymo ir maisto gaminimo įrenginių degimo produktams šalinti ir oro patekimui į ugniakurą užtikrinti. Kaminas – tai ne vien vamzdis, kuriuo laukan eina dūmai, o į ugniakurą patenka oro. Daugeliui kaminų reikalingi įdėklai, apsaugantys nuo kondensato – chemiškai agresyvios medžiagos, kuri turi neigiamą poveikį kamino sistemai. Šie įdėklai yra atsparūs karščiui ir rūgštims, todėl perkant kaminą reikia įsitikinti, jog jie įeina į pasirinktą kamino sistemą, o jei tokių nėra – kad nepamiršta jo įsigyti papildomai. Taip pat dažniausiai kamino sistemoje rasite mineralinės vatos tarpsluoksnį, kuris gerokai sumažins temperatūrų skirtumą kamino išorėje ir viduje, taip sumažinant ir kondensato susidarymą dūmtraukyje. Pastarasis, beje, yra tas daugelio neteisingai visu kaminu įsivaizduojamas vamzdis (ar plytinė ertmė), kuriuo dūmai išeina laukan ir yra trečia būtina kamino sudėtinė dalis. Tad kaminai yra sudėtinių elementų, būtinų saugiam ir efektyviam sistemos veikimui, visuma, o ne paprasti vamzdžiai, jungiantys, pvz., ugniakurą ir angą stoge.


Kaminai kainos atžvilgiu yra labai įvairūs. Pagamintus vietinėje rinkoje primityvesnius kaminus galima įsigyti už kelis šimtus litų, tačiau tikėtina, jog jų eksploatacija išlaidas gali padidinti kelis kartus. Kokybiški, užsienyje pagal geriausias technologijas pagaminti ir įvairiais sertifikatais patvirtinti kaminai kainuos daugiau. Tikslią kainą Jums nurodys mūsų specialistai, įvertinę individualius Jūsų poreikius.


Kokybiškas kaminas Jums tarnaus daugybę metų, o jo priežiūra bus nesudėtinga, todėl prieš perkant šį įrenginį rekomenduojame pasitarti su specialistais. Mūsų parduodami Schiedel ir Maxit kaminai yra pripažinti kaip vieni geriausių rinkoje, o jų kokybe džiaugiasi tūkstančiai žmonių daugelyje šalių.