Fasado apdaila

Lietuvoje dažniausiai vyrauja tokios fasado apdailos medžiagos: dailylentės, tinkavimas ir apdailos plytos. Paprastai kartu su fasado apdaila atliekamas ir pačio namo apšiltinamas. Tai suteikia ne tik grožio, bet ir šilumos. Plačiau...

Fasado apdailai naudojamos dailylentės būna medinės arba plastikinės. Pastarosios kainuoja perpus pigiau negu medinės ir jų nereikia dažyti. O medį būtina impregnuoti ir, laikui bėgant, perdažyti. Tačiau medinės dailylentės yra gražesnės ir įvairesnės. Tokio tipo dailylenčių fasado apdaila yra labai populiari, renovuojant seną medinį namą ar ūkinį pastatą.

 

Mūrinių namų fasado apdailai dažniau naudojamas tinkavimas. Mineralinis ar silikatinis tinkas pasižymi geru vandens garų pralaidumu, tad juos verta rinktis, jei fasadas buvo šiltintas akmens vata. Jei pastatas šiltintas polisteroliu, fasado apdaila gali būti atliekama bet kuriuo tinku: mineraliniu, silikatiniu, silikoniniu arba akriliniu. Priklausomai nuo medžiagos, fasado apdailos kaina gali smarkiai skirtis. Pigiausias yra mineralinis tinkas. Jis pigus, bet ne prastas pasirinkimas. Brangiausi yra silikatinis ir silikoninis tinkas, kurie yra universalūs. Tačiau kokį tinką rinktis, reikėtų pasikonsultuoti su specialistu. Dazai@alnida.lt

 

Apdailos plytos yra gana brangus malonumas. Dėl to šios rūšies apdaila ne tokia populiari senų namų fasadams gražinti. Dažniausiai apdailos plytos naudojamas naujų namų fasadams, siekiant suformuoti jų išorės stiliui. Tokia fasado apdailos medžiaga ilgaamžė ir atspari atmosferos poveikiui.

 

Pastaruoju metu populiarėja fasadų apdaila, vadinama ventiliuojamais fasadais. Šios rūšies apdaila dažnai pasirenkama administraciniams, pramoniniams, visuomeniniams pastatams, daugiabučiams. Ventiliuojamų fasadų karkasui naudojamos įvairios medžiagos: mediena, aliuminis, nerūdijantis plienas. Dažniausiai yra naudojami cinkuoti plieno ir aliuminiai profiliai, kurie suteikia karkasui stiprumo, patikimumo, yra ilgaamžiai, juos lengva montuoti ir jie yra tikslių matmenų. Svarbiausi ventiliuojamų fasadų privalumai: šilumos ir garso izoliacija, jie atsparūs temperatūroms, stebina jų ilgaamžiškumas, lengvas montavimas. Be to, tokia fasado apdaila išlygina sienos nelygumus, fasadų montavimas galimas, esant bet kokiai temperatūrai.  Taip pat yra galimybė panaudoti įvairias apdailos medžiagas: asbocementines plokštes, tokias kaip Eternit fasadinės plokštės, akmens masės plyteles ar cementines dailylentes. Verta atminti, kad fasado apdaila, atlikta su kokybiškomis ir tinkamai parinktomis medžiagomis, puikiai tarnaus ilgą laiką.