Apšiltinimo medžiagos

Šiais laikais apšiltinimo medžiagos visai nebrangios, kur kas daugiau kainuoja apšiltinimo darbai. Iš tiesų statybinės apšiltinimo medžiagos būna labai įvairios, pradedant polisteroliu, baigiant samanomis. Visgi kai kurios šiltinti skirtos statybinės medž Plačiau...

Ekovata, vadinama „žaliąja“ šiltinimo medžiaga, gaminama iš celiuliozės. Ji gaunama, naudojant perdirbtą celiuliozės pluoštą. Siekiant apsaugoti ją nuo graužikų, vabzdžių, pelijimo, puvimo ir grybelių, ekovata yra maišoma su boru. Tačiau šios medžiagos įdedama labai mažai, tad žmogaus sveikatai nekenkia. Ekovata leidžia namui kvėpuoti. Padidėjus santykinei oro drėgmei, viršutinis ekovatos  sluoksnis sulimpa, ir taip susidaro plona plėvelė, kuri neleidžia prasiskverbti orui ir drėgmei. Tokiu būdu namas apsaugomas nuo šalčio. Ekovata yra nedegi, ji nepraranda savo šiluminių savybių per visą jos naudojimo laikotarpį, tad yra puiki apšiltinimo medžiaga, norint gyventi „žaliame“ name. Jau gerą šimtmetį ekovata labai po populiari Europoje bei Amerikoje, padaryta daug tyrimų, tad ji yra patikrinta laiko ir – svarbiausia – nebrangi. 

 

Akmens bei stiklo vatos apšiltinimo medžiagos yra panašios, jos abi yra mineralinės kilmės. Stiklo vata yra gaunama iš kvarcinio smėlio, o akmens vata iš uolienų (bazalto), apdorojant aukštoje – 250 laipsnių – temperatūroje. Šios apšiltinimo medžiagos turi panašių izoliacinių savybių. Tačiau jos skiriasi tankiu ir pluošto stiprumu. Akmens vata yra atspari apkrovoms, todėl dažniausiai naudojama fasadams bei plokštiems stogams šiltinti. O stiklo vata tampri, todėl ją patogu naudoti ten, kur šiltinimo medžiagą reikia įsprausti, įterpti. Ji tinka šlaitiniams stogams, karkasinėms konstrukcijoms šiltinti. Akmens vata yra sunkesnė nei stiklo. Į tai reikia atsižvelgti, renkantis kuria medžiaga šiltinti norimas konstrukcijas.

 

Pagal naują termoizoliacinių medžiagų europinį standartą, akmens ir stiklo vatos yra vadinamos vienu žodžiu – mineralinė vata. Abi medžiagos yra atsparios ugniai, nesugeria drėgmės. Tačiau šios apšiltinimo medžiagos būtinai turi būti izoliuotos nuo tiesioginio lietaus ir, šiltinat namus, reikia laikytis tokių pat techninių reikalavimų, kaip naudojant difuzines plėveles. 

 

Putų polisterolis yra viena populiariausių šiltinimo medžiagų. Šios apšiltinimo medžiagos kaina nedidelė, tačiau ji labai efektyvi. Su putų polisteroliu lengva dirbti, tik reikia žinoti, kad tai – degi medžiaga: jos garų laidumas prilygsta spygliuočių medienai. Putų polisterolis tinkamas šiltinti fasadus, jis atsparus deformacijoms. Ši šiltinimo medžiaga labai populiari tarp statybininkų. 

 

Išsamesnė informacija:
Šiauliuose telefonu +370 615 626 89 arba el. paštu jelena@alnida.lt